Izmanto kodu PRODIGY25 un saņem 25% atlaidi visai Prodigy produkcijai!

Apskati Prodigy produktus TE

BEZMAKSAS PIEGĀDE SMARTPOST PAKOMĀTĀ. IZSŪTĀM VIENĀ DARBA DIENĀ!

Menu

Cart

Par disku golfu

Par disku golfu

Disku golfs ir sporta spēle, kurā spēlētājam lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Uzvarētājs ir tas, kurš disku golfa trasi izspēlējis ar mazāku metienu skaitu. Parasti trasē ir 9 vai 18 grozi.

Spēles ideja ir ļoti līdzīga tradicionālajam golfam. Pirmais metiens tiek veikts no starta laukumiņa. Trases daļu pa kuru plānots nokļūt līdz mērķim sauc par celiņu (fairway). Trasē esošie šķēršļi (koki, pauguri, ūdeņi) procesu padara interesantāku. Spēlētājam ir iespējas izvēlēties – veikt īsāku, bet precīzāku metienu, lai apietu, piemēram, krūmu, vai mest spēcīgāk, pāri šķērslim, taču vienlaicīgi riskēt ar kļūdīšanos. Celiņš ir pabeigts, kad disks sasniedzis mērķi. Visizplatītākais disku golfa mērķis ir speciāli šai spēlei izgatavots grozs. Diskam jāpaliek pašā grozā vai virs tā iekārtajās ķēdēs.

Prieks par skaistu trāpījumu grozā vai par izdevušos, precīzu tālmetienu liek iemīlēt šo sporta veidu. Pie kam disku golfu var spēlēt bez lieliem naudas izdevumiem: parasti trase ir pieejama par nelielu vai vispār bez samaksas, Tev nav jāīrē „golfa mašīnīte”, un Tev nav iepriekš jārezervē laukums.
Disku golfs ir piemērots pilnīgi ikvienam – neatkarīgi no gadu vai naudas daudzuma.

Kas spēlē disku golfu?

Disku golfu spēlē visu vecumu un jebkuras fiziskās sagatavotības pārstāvji. Tas ir vienlīdz piemērots gan aktīva dzīvesveida, gan mierīga dzīves ritma baudītājiem. Pie kam apgūt šo spēli ir ļoti vienkārši! Un pozitīvi, ka ikviens var spēlēt sev piemērotā ātrumā.

Profesionālā Diskgolfa asociācija ir starptautiska organizācija, kas regulē diskgolfa attīstību un apvieno šī sportaveida piekritējus. Šobrīd to skaits ir ap 80000.

Kur es varu spēlēt?

Disku golfu, kā likums, spēlē sakoptās vietās, kurās ir patīkami pavadīt visu dienu.

Pasaulē ir tūkstošiem disku golfa laukumu. Parasti tie iekārtoti parkos vai vietās, kuras pateicoties disku golfa laukuma izveidei kļuvušas par parkiem.

Lai izveidotu pastāvīgu deviņu celiņu trasi, nepieciešami divi hektāri zemes. Sacensībām piemērotam 18 celiņu laukumam vajadzētu 10-15 hektārus.

Kāpēc man būtu jāspēlē?

Tāpēc, ka Tev tas patiks!

Cilvēki arvien lielāku uzmanību pievērš savai veselībai. Sportot ir stilīgi un veselīgi. Katrs var izvēlēties to sporta veidu, kas viņam ir tuvāks. Disku golfs nodrošina gan fizisko gan mentālo treniņu. Noslogota tiek gan ķermeņa augšdaļa, gan lejasdaļa. Tai pat laikā traumu risks ir minimāls. Attīstītas tiek arī koncentrēšanās spējas.

Cilvēki, kuri nav raduši pie fiziskās slodzes var baudīt savu spēles tempu un neuztraukties par laika ierobežojumiem. Spēlēt var vienatnē, ja ir tāda vēlēšanās, vai kopā ar citiem.

Disku golfs ir spēlējams gan saulainā laikā, gan lietū, sniegā vai naktī. Svarīgi – būt gatavam šiem apstākļiem.

Un vēl kāds būtisks iemesls – tas ir lēti! Spēlēšanai pietiek ar vienu disku. Pro līmeņa disks maksā tikai 15€!

Šobrīd Latvijā ir 18 laukumi. Igaunijā 2018. gadā laukumu skaits pārsniedzis 120. Ir laiks būvēt Latvijā!

SEKO mums

Bezmaksas piegāde

Par mums

 

Pieteikties jaunumiem

Vēlies uzzināt par karstākajiem jaunumiem? Pieraksties ziņu saņemšanai sevis izvēlētajā valodā!

Ienākt vai Reģistrēties